Zwierz w Dredach FCI


Idź do treści

Puli dzisiaj

PULI

Puli po dziś dzień w swej ojczyźnie jest wykorzystywany do pracy przy wypasanych stadach. Do tej pracy jest stworzony i sprawdza się w niej doskonale

Ten mały owczarek jest bardziej popularny na świecie niż komondor. To idealny pies dla osób, które marzą o psie z dredami a nie mają warunków na komondora. Puli nadaje się do mieszkania ale trzeba pamiętać o tym, że jest to bardzo energiczny owczarek, który musi mieć jakieś zajęcie. Absolutnie nie wystarczy mu przysłowiowa "rundka wokół bloku". Znudzony puli stanie się uciążliwym współlokatorem dla nas i naszych sąsiadów. Trzeba się też przygotować na to, że puli znosi na dredach sporo różnych "ciekawostek" i masę piachu i kurzu, który odpada z dredów ale zostaje na podłodze czy kanapie ;-)

To idealny pies dla osób aktywnie spędzających życie. Puli nadaje się do wszelkiego rodzaju szkolenia, bo uwielbia pracę z człowiekiem. Jego małe czarne oczka cały czas wpatrzone w człowieka mówią nam najwyraźniej jak tylko się da, że puli jest cały czas gotowy do pracy. Pies tej rasy sprawia wrażenie, że nigdy się nie męczy. Jak już trochę się zmęczy to regenreruje się błyskawicznie i za chwilę jest gotowy do pracy.

To dobry towarzysz dla rodzin ale ze starszymi dziećmi. Małe dzieci, nie umiejące się obchodzić z psem, będzie traktował jako swoje stado do zaganiania.

Puli bez problemu akceptuje zwierzeta z którymi się wychował. Ale wszystko co ucieka będzie zawsze gonił - nawet jak to będzie jego ukochany kot, z którym przed chwilą leżał na posłaniu.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego