Zwierz w Dredach FCI


Idź do treści

Pielegnacja i zywienie

PULI

Puli należy do ras mało wybrednych jeśli chodzi o pokarm. Należy mu zapewnić jakościowo dobrą karmę, gdyż pies tej rasy ma niespożyte zasoby energii, które musi jakoś usupełniać podczas posiłku.

Puli to rasa zdrowa i odporna na warunki atmosferyczne. Sfilcowana szata chroni puli przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Sierść puli ma właściwości samoczyszcące. Zdarza się, że psy wybrudzą się bardzo na podwórku czy podczas spaceru ale równie szybko wysychają i cały brud odpada z dredów.

Szata puli nie wymaga zbyt pracochłonnych zabiegów. Puli się nie czesze. Jedyne co trzeba robić to rozdzielanie dredów.
Filcowanie zaczyna się w wieku 8-9 miesięcy. Płaty sierści należy wówczas podzielić palcami na poszczególne dredy. Później, w miarę wzrostu dredów, należy je rozdzielać aż do skóry. Sierść puli rośnie przez całe życie.

Puli kąpie się rzadko. Najczęściej myje się tylko zabrudzone części - pysk, tył i łapy. Trzeba pamiętać o tym, żeby dobrze wysuszyć dredy po myciu.

Puli nie linieją.

Należy regularnie obcinać psom pazury (jeśli nie mają możliwości naturalnego ścierania ich na twardym podłożu) oraz wyrywać włoski rosnące w uszach, aby zapobiec zaczopowaniu ucha, co mogłoby prowadzić do stanów zapalnych.

Profilaktycznie należy psu zakraplać na skórę specjalne krople przeciwko pchłom i kleszczom.


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego